niedziela, 3 czerwca 2018

Światowy DZIEŃ JOGI

Kolejny rok  będziemy obchodzić wspólnie  ŚWIATOWY DZIEŃ JOGI !!!!

Zwłaszcza  dla osób ćwiczących jogę to  bardzo ważny dzień  - została  doceniona jedna z najlepszych  "form  ruchu" - jakim jest JOGA. Bo jakby nie  podchodzić do niej  - ma ogromny wpływ na naszą formę fizyczną. Regularne ćwiczenia, praktyka codzienna, regularna tym samym dyscyplina - mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Jeśli nawet zauważamy li tylko fizyczne korzyści ćwiczenia , to samopoczucie po jodze ma również  ogromne przełożenie na nasze samopoczucie ogólne , w tym uczucie satysfakcji, spokoju , a co za tym idzie relaxu. Nawet jeśli ten relax w  trakcie  sesji jest  krótki ( czasami za krótki) nasze ciało fizyczne  dostaje coś czego "normalnie" mu brak.  Bardzo często wszyscy narzekamy na brak czasu , na brak zdrowia, brak chęci do działania - a wystarczy RAZ zdecydować i potem tylko być konsekwentnym w działaniu. 

Joga  oczywiście  nie  jest dla wszystkich - każdy z nas ma swój temperament, swoja konstytucję, niekoniecznie  odnajdując się  w słowie JOGA. Tak w słowie  , bo w samej  jodze , w jej wielu odmianach można odnaleźć coś dla każdego. Jest i joga  dynamiczna, jest joga spokojna, jest  joga  bardzo relaksacyjna i taka, po której  trzeba wycierać pot z czoła. Pamiętajmy o tym, że   joga (mimo, iż tak zaczęłam)  nie  była  tylko wyłącznie  sportem. Była i jest przede wszystkim SPOSOBEM NA ŻYCIE. 
Osoby podejmujące decyzję  o ćwiczeniu jogi zaczynają zauważać zmiany w swoim życiu albo najpierw potrzebę tych zmian. Nie rzadko zdarza się, że  ćwiczący zaczynają lepiej dbać o siebie, o zdrowie  fizyczne i psychiczne. Odrzucają to co im szkodzi. W moim przypadku było to mięso. Stało się  samoistnie - bez większej filozofii - i dobrze mi z tym. Praktykując jogę  jesteśmy bardziej wyczuleni na to co "przeszkadza". Czasami to jedzenie, czasami nadmiar ciała, czasami nałogi a czasami towarzystwo, w którym dotąd przebywaliśmy. Zaczyna nam być mało komfortowo. Wychodzimy ze swojego dotychczasowego stanu. Tak jak w trakcie wykonywania  asan - czujemy, że  jedna jest do wykonania na pierwszych zajęciach  a  inne nie do zrobienia w najbliższym czasie. Czujemy, że  potrzebujemy np. pomocy  technicznej ( w  postaci paska, kostki, czy  podpowiedzi nauczyciela) by zrobić "LEPIEJ". By poczuć się  dobrze w asanie. To samo  dzieje się poza matą. Szukamy  najlepszych dla nas rozwiązań. Nie  dopisujmy jodze innych "mocy" - niech jest tym czym jest  -  dla każdego człowieka  czymś  innym. Każdy  z nas  szuka i znajduje  coŚ zupełnie  odmiennego. 


Jeśli masz  ochotę  poświętować razem ze mną  w  tym szczególnym  dniu  i w  sobotę 23.06  to zapraszam na darmowe  zajęcia  : 

21 czerwca- czwartek   godz. 16.00 - 17.00 
23 czerwca - sobota  godz. 10.30  - 11.30  


Wystarczy , że  zgłosisz chęć uczestnictwa a  będzie  mi  miło z Tobą  poćwiczyć.  


Proszę  o informacje  sms na  nr  661 428 336  - który z  terminów Ci odpowiada. 

Przyjdź, poćwicz,  porozmawiaj  -  POCZUJ SIĘ  CUDOWNIE  !!!!!!!
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza